Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zgodnie z art.13 ust.1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) oraz przepisami Dekretu ogólnego KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim z dnia 13 marca 2018 roku informuję, iż: informuję, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Bursa dla Dziewcząt, ul. Schodowa 6, 43-300 Bielsko Biała, REGON: 243102270, NIP: 547-17-64-395 prowadzona przez: Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame Prowincja Polska w Opolu ul. Mały Rynek 5, 45-020 Opole, REGON: 040001770, NIP: 754-17-22-702. Więcej informacji dostępnych jest pod następującym adresem.

O nas...

  
  
Drodzy Rodzice!

  
   Jeśli będziecie rozważać wraz ze swoją córką ubieganie się o przyjęcie do naszego Internatu, bądźcie pewni, że:

 • Wasze dzieci będą u nas bezpieczne
 • opiekę traktujemy serio
 • nie narzucamy światopoglądu, ale przywiązujemy wagę do fundamentalnych wartości
 • odróżniamy nowoczesność od chaosu
 • nasze pensjonariuszki traktujemy jak rodzinę
 • kochamy i wymagamy
 • nam nie jest wszystko jedno!

   To z nami przez kilka lat Wasze dzieci będą spędzać najwięcej czasu. Wasza córka może zawsze liczyć na rozmowę, dyskrecję i wsparcie w kluczowym dla jej rozwoju etapie życia, który jest jednocześnie dla niej trudnym rozstaniem z najbliższymi. My po pracy nie idziemy do domu i nie liczymy godzin pracy. Jesteśmy otwarte na każdy kontakt także z Wami - bezpośredni, telefoniczny lub e-mailowy.

Serdecznie zapraszamy!


Siostry Szkolne de Notre Dame

Modlitwa w drodze Langusta Na Palmie Siostry Szkolne de Notre Dame Arkadio Deon.pl Wiara.pl Bosko.pl Andrzej Wronka Pomoc duchowa Fronda.pl

Koncepcja pracy w bursie

Bursa dla Dziewcząt prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Bielsku-Białej

KONCEPCJA PRACY W BURSIE DLA DZIEWCZĄT 
PROWADZONEJ PRZEZ ZGROMADZENIE
SIÓSTR SZKOLNYCH DE NOTRE DAME W BIELSKU BIAŁEJ

NA LATA 2013- 2017

Opracowana na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego.

MISJA

Wspieramy dziewczyny mieszkające w Bursie w rozwoju intelektualnym, uczuciowym, społecznym i duchowym. Towarzyszymy  im we wzroście moralnym. Kształtujemy postawy pełne szacunku do siebie i do każdego człowieka. Czynimy to w przekonaniu, że przez wewnętrzną przemianę człowieka przemienia się świat. 
Troszczymy się o ich bezpieczeństwo i wychowujemy do bezpiecznych zachowań.

WIZJA

Wizją Bursy jest wprowadzenie jej mieszkanek na drogę poznania i rozwijania swych darów, talentów w tym celu, by mogły rozwijać się w pełni swojego człowieczeństwa, a poprzez to czynić świat bardziej ludzkim.

PRIORYTETY BURSY

 • Zapewnić mieszkankom bezpieczeństwo
 • Towarzyszyć dziewczynom i zapewnić im wsparcie w kluczowym dla ich rozwoju etapie życia
 • Stawiać wymagania dostosowane do wieku i możliwości
 • Dobierać właściwe metody 
 • Budować dobre, serdeczne relacje pomiędzy mieszkankami i pracownikami Bursy
 • Troszczyć się  o osobisty rozwój wychowawców 

 

1. Opracowano na Radach Pedagogicznych dnia 13 i 14. 05. 2013r.
2. Przyjęto do realizacji na spotkaniu Rady Pedagogicznej12.06.2013r.
3. Naniesiono poprawki dnia 16.06 2014.

 

KONCEPCJA PRACY BURSY ZAWARTA JEST W ZAPISACH STATUTU BURSY DLA DZIEWCZĄT, JEGO PLANACH WYCHOWAWCZYCH NA KOLEJNE LATA  ORAZ KONCEPCJI WYCHOWAWCZEJ W BURSIE

 

2024  Bursa Sióstr de Notre Dame   globbers joomla templates